Pozice

Data Analyst

Do oddělení online výzkumu společnosti TV Nova s.r.o. hledáme motivovaného analytika, který se nebojí čísel a rád za nimi hledá souvislosti. Práce v mladém kolektivu s těmi nejlepšími možnými technologiemi, ve stabilní společnosti se silným zázemím a spoustou benefitů. To je práce v TV Nova.

Co budete dělat:

  • Nastavovat měření digitálních platforem: weby, mobilní aplikace, SmartTV, HbbTV
  • Budete styčná osoba pro Google Analytics
  • Pomáhat s nastavením A/B testování
  • Spolupracovat s kolegy z marketingu, IT vývoje, produktu a analytiky
  • Pravidelně reportovat výsledky návštěvnosti webů TV Nova – Voyo.cz, TN.cz, Nova.cz
  • Spravovat a vlastnit naše analytické nástroje pro reporting návštěvnosti webů – Google Analytics 360 či GA4 a Gemius
  • Zabývat se reportingem a analytikou SVOD služby TV Nova (Voyo)
  • Zajišťovat datovou podporu business developmentu – pomáhat s akvizicí nových předplatitelů
  • Spravovat, optimalizovat a automatizovat reporty
  • Predikovat chování návštěvníků a vytvářet doporučení pro další vývoj webů
  • Zajišťovat analytickou podporu vedení společnosti, online redakci a marketingu

Co potřebujete znát, vědět a mít:

  • Zkušenost s Google Tag Manager, Google Analytics, Google Data Studio
  • Velkou výhodou je znalost základů HTML, CSS a Javascript
  • Výhodou je znalost BigQuery, Google Cloud Platform
  • Základní dotazování v SQL
  • Chuť učit se nové technologie (UpScore, Smartlook)
  • Výhodou je zkušenost z e-commerce
  • Schopnost pochopit byznys zadání, smysl sběru dat a jejich využití v analýze
  • Zkušenost s analýzou webů, práce v Google Analytics, výhodou je Gemius
  • Umět data nejen interpretovat, ale umět si je i získat – správa GA, GTM,…
  • Analytické myšlení, schopnost dovtípit se souvislostí
  • Schopnost dodržet požadované termíny
  • Schopnost aktivně a efektivně komunikovat
  • Samostatnost, pečlivost, flexibilita, rychlost, vysoké nasazení a schopnost dalšího rozvoje
  • Znalost AJ na komunikativní úrovní