Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).

Ochrana osobních dat a etika umělé inteligence

Dataclair

10/6/2021 | 1 minuta čtení

Vytisknout
Kopírovat odkaz

Ve vědě i v byznysu vytváříme nové standardy využití AI, které jsou v souladu s lidskými hodnotami.

Vzdělávání

Znepokojuje nás všudypřítomná relativizace hodnot, manipulace veřejným míněním v podobě fake news a nerovný přístup ke vzdělání. Schopnost orientovat se ve světě, ověřovat informace a správně je interpretovat je základem svobody každého člověka. 

Svět, v němž žijeme, je intenzivně tvarován informačními technologiemi, často postavenými na algoritmech umělé inteligence. Jedinou cestou, jak se v takovém světě neztratit a vidět za hranice vlastní sociální bubliny, je vzdělání. 

Proto spolupracujeme s projektem O2 Chytrá škola, přednášíme pro veřejnost o umělé inteligenci a aktuálně startujeme vývoj aplikace pro rozpoznávání fake news pomocí AI. Na vývoji aplikace se podílí také středoškolští studenti, kterým Dataclair poskytuje potřebné technologické zázemí i odborný mentoring.

Etická AI je jediná možná cesta pro AI. AI má potenciál velmi výrazně zvýšit kvalitu života naší společnosti, nebo při zneužití této technologie být její poslední kapitolou. 

Jan Romportl, ředitel Dataclair AI

Férové algoritmy

Vždy, když vyvíjíme nový algoritmus, který posouvá byznys našich klientů vysoko nad jejich konkurenci, sledujeme dopady našeho řešení na člověka v reálném světě. Naše algoritmy jsou férové a data, která využíváme, jsou vždy anonymní.

Chráníme soukromí

Naše produkty a řešení jsou vyhledávána pro jejich obrovskou výpovědní a prediktivní hodnotu. Ta vychází z využívání big dat. Tato data jsou vždy anonymizovaná, agregovaná a sbírána výhradně se souhlasem zákazníků a v souladu s GDPR.

Zároveň vyvíjíme metody pro generování syntetických dat, kterými lze sběr osobních dat ve velké míře nahradit. Z dlouhodobého hlediska je to jediná udržitelná cesta ochrany soukromí lidí.

Sdílet na sociálních sítích

Sdílet na sociálních sítích

Vytisknout

Kopírovat odkaz

Více z tématu PPF a umělá inteligence