Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).

FAST

Obchodní a distribuční společnost operující v České republice, na Slovensku, s dceřinými společnostmi v Polsku, Maďarsku a zastoupením v dalších 55 zemích celého světa. 

FAST má bohaté zkušenosti a know-how v oblasti výzkumu, vývoje a testování produktů z oblasti spotřební elektroniky a DIY. FAST dodává produkty do všech prodejních kanálů a maloobchodních řetězců v České republice včetně své vlastní sítě PLANEO Elektro.

FAST se soustředí na budování široké maloobchodní prodejní sítě s vizí další dlouhodobé udržitelné expanze. Vyhledává perspektivní lokality pro svůj rozvoj v Česku i v zahraničí, průběžně sleduje a analyzuje parametry ziskovosti jednotlivých prodejen a kontinuálně zkvalitňuje prodejní síť.

Společnost rozvíjí vlastní B2C obchodní model k dalšímu posílení podílu na trhu. Příprava prodejních on-line platforem je jednou z klíčových rozvojových oblastí, kterou FAST reaguje na současný vývoj a trendy na trhu, stejně jako na nedávné pandemické maloobchodní restrikce výrazně akcelerující rozvoj e-commerce.

Vzhledem k této strategii FAST výrazně investuje do digitalizace a automatizace provozu pro lepší zákaznickou podporu a zkušenost a pro posílení technologické konkurenceschopnosti společnosti.

Fast / Planeo

Společnosti FAST se v roce 2021 podařilo udržet trend růstu obratu i zisku, především díky robustnímu obchodnímu modelu s perspektivou jeho dalšího rozvoje. V oblasti mezinárodního obchodu se FAST připravuje na otevření distribučních center v dalších zemích EU, zejména na Balkáně a v Pobaltí. Nová centra přinesou příležitosti pro další komerční aktivity a podporu stávajících i nových obchodních partnerů a služeb i produktů v B2B i B2C segmentech.

Fast / Planeo

FAST dlouhodobě věnuje pozornost rozšiřování produktového portfolia vlastních značek v již zavedených segmentech a posiluje pozice klíčových značek s důrazem na SENCOR, Philco, Fieldmann, Yenkee a Catler. Aktuálně je FAST vlastníkem 15 značek spotřební elektroniky a DIY. U své nejvýnosnější, u zákazníků a obchodníků dobře etablované značky SENCOR, se FAST soustředí na inovace, vývoj a zkvalitňování produktového portfolia, podporu koncových zákazníků a upevňování marketingové pozice značky. 

Hlavní ekonomické ukazatele

milionů EUR 2021
Aktiva 317
Tržby 514

„Budování široké maloobchodní sítě, dlouhodobá udržitelná expanze a rozšíření prodejních on-line platforem jsou klíčové oblasti, na které se chceme zaměřovat a tím dále rozvíjet konkurenceschopnost společnosti FAST."

Libor Kolíšek

CEO, FAST

Ekonomické ukazatele

Libor Kolíšek

Kontakty

FAST

U Sanitasu 1621
251 01 Říčany
Česká republika