Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).

ITIS Holding a.s.

ITIS Holding vznikl v roce 2022, aby zastřešil podnikání skupiny PPF v oblasti inteligentních řešení pro dopravní infrastrukturu. Soustředí se na inovace a pokročilé služby spojené s řízením a regulací dopravy mimo města i v rámci městských aglomerací s ohledem na bezpečnost, efektivitu a environmentální výzvy.

ITIS Holding se stal stoprocentním vlastníkem provozovatelů elektronických mýtných systémů CzechToll a SkyToll, technologické společnosti TollNet a společnosti PaySystem. TollNet je jednímz největších producentů palubních jednotek na světě. PaySystem poskytuje řešení bezhotovostních plateb mýtného pro dopravce. Podíl PPF v ITIS Holding činí 50 procent. ITIS Holding je jedním ze dvou poskytovatelů na světě, který provozuje satelitní mýtný systém ve dvou zemích současně. Na dvou trzích provozuje také systém pro úhradu elektronických dálničních známek pro osobní vozidla.

V České republice je nejviditelnější značkou holdingu společnost CzechToll, která zde vybudovala a od roku 2019 provozuje satelitní mýtný systém pro vozidla s hmotností nad 3,5 tuny. Projekt se stal vůbec první bezproblé- movou generační obměnou elektronického mýtného systému na světě, kdy technologicky překonaný a nákladný mikrovlnný systém nahradila moderní, škálovatelná satelitní technologie. Náklady státu na provoz nového systému jsou třikrát nižší, než tomu bylo u řešení předchozí generace.

CzechToll v roce 2022 v rámci systému elektronického mýtného registroval 743 tisíc vozidel s hmotností nad 3,5 tuny, z nichž přes 173 tisíc vozidel mělo české registrační značky. Celkem bylo vydáno dopravcům více než 596 tisíc palubních jednotek. Slovenský SkyToll jako první na světě propojil satelitní GNSS technologii pro určování polohy, mikrovlnnou DSRC technologii pro komunikaci na krátké vzdálenosti a mobilní GSM technologii pro komunikaci v mobilních sítích. Vybudoval a od roku 2010 provozuje satelitní mýtný systém na Slovensku. Od roku 2015 provozuje systém elektronické dálniční známky na Slovensku, v roce 2021 ho vybudoval a úspěšně spustil také ve Slovinsku.

"Chceme vzít dopravní data, za použití pokročilých technologií zvýšit jejich informační hodnotu a následně je použít k pokročilému řízení dopravy s důrazem na udržitelnost a ochranu klimatu. Díky zázemí skupiny PPF mohou společnosti v novém holdingu urychlit svůj růst jak organickou cestou, tak i cílenými akvizicemi.“

Matej Okáli

CEO, ITIS Holding

Kontakty

ITIS Holding a.s.

Argentinská 1610/4
170 00 Praha 7
Česká Republika