Stipendisté si vybrali například University of Oxford, University of Cambridge, Rochester Institute of Technology a další ve Velké Británii, USA, Rakousku, Nizozemsku, Číně, Irsku, Německu, Švýcarsku, Španělsku a České republice. Už 215 absolventů středních škol z celé České republiky získalo za 12 let od nadace prostředky na školné a další náklady spojené s univerzitním studiem. Za toto období Nadace The Kellner Family Foundation poskytla na grantech univerzitním studentům více než 100 mil. korun. Umožňuje tak českým studentům získat hluboké poznání ve studovaných oborech, mezinárodní zkušenosti i globální rozhled, kterými zpětně přispějí k rozvoji celé české společnosti.
- 54 studentů zařadila nadace do projektu Univerzity v akademickém roce 2021/2022.
- Nadace pokračuje také v podpoře absolventů gymnázia Open Gate, kteří během jejich středoškolského studia čerpali sociální stipendium. Z 54 letošních stipendistů je jich 12 právě absolventů tohoto gymnázia.
- 215 stipendistů získalo finanční granty za 12 let, kdy nadace podporuje české studenty bakalářských oborů převážně na zahraničních univerzitách.
Finanční podporu v akademickém roce 2021/22 bude čerpat 54 studentů. Z nich prvním rokem získalo podporu 22 studentů a studentek, což je o třetinu více ve srovnání s předchozími lety. Druhým rokem bude čerpat granty 14 stipendistů a 18 podporuje nadace již tři a více let.
Příjemci stipendií jsou nejčastěji studenti z Prahy (14 studentů), Středočeského (12) a Moravskoslezského kraje (8). Další stipendisté pocházejí z Ústeckého (6), Zlínského (6), Olomouckého (2) a Jihomoravského kraje (2). Po jednom jsou z Pardubického, Libereckého, Jihočeského a Karlovarského kraje.
Na univerzity do Velké Británie odcestuje letos 30 studentů. Další se vydají do USA, Rakouska, Německa, Nizozemska, Švýcarska, Číny, Irska či Španělska. V České republice poskytla nadace granty pěti studentům, čtyři z nich jsou absolventi Open Gate, dříve příjemci sociálního stipendia na gymnáziu; jeden student zahájí studium na pražské pobočce zahraniční univerzity. „Volba oboru je zcela na rozhodnutí studenta. Při výběru stipendistů ale upřednostňujeme obory, které je v Česku obtížné studovat, případně nedosahují výrazného renomé. A v případě interdisciplinárních oborů pak kombinace, které české vysoké školy ani nenabízí,“ vysvětluje Petra Dobešová, členka správní rady Nadace The Kellner Family Foundation, která je zároveň jedním z členů komise posuzující žádosti uchazečů o grant. „Dlouhodobou vizí nadace je měnit společnost kvalitním vzděláním, proto zcela přirozeně přihlížíme k budoucímu využití studovaného oboru v České republice a k přínosu pro českou společnost,“ doplňuje Petra Dobešová.