Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).

Pokračující podpora skupiny PPF pro Ukrajinu

Vytisknout
Kopírovat odkaz

Společnosti skupiny PPF se od února kontinuálně věnují podpoře a poskytování materiální pomoci, která směřuje k uprchlíkům z válkou postižené Ukrajiny.

Část programů čerpá z daru 100 milionů korun, který skrze Nadaci PPF a Nadaci The Kellner Family Foundation Skupina věnovala začleňování a vzdělávání pro uprchlíky a jejich děti v České republice. Přinášejí podporu pro všechny fáze integračního procesu: adaptační období, začleňování do vzdělávacího systému a další systémové kroky na podporu integrace do společnosti.

Postupně rozvíjíme spolupráci s neziskovými organizacemi zabývajícími se problematikou imigrace. V koordinaci s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR se zaměřujeme zejména na oblasti, které jsou mimo dosah veřejného sektoru a kde privátní financování může mít největší přínos. Obě nadace se pro první fázi podpory soustředí na vydání reedice učebnic českého jazyka pro všechny vzdělávací vstupně, česko-ukrajinských slovníků a dalších materiálů pro integraci ukrajinských dětí. Podpoříme také bezplatnou distribuci učebních pomůcek do škol, organizaci adaptačních skupin, jazykových kurzů a komunitních skupin. Nadace intenzivně jednají i o projektech směřujících k začlenění ukrajinských dětí do české společnosti prostřednictvím volnočasových aktivit, s důrazem na blížící se letní prázdniny.  

Nadační podpora směřuje specificky i na městskou část Praha 6, kde PPF sídlí. Finanční i materiální podpora byla věnována komunitnímu centru Slunečnice, stejně jako některým základním školám a dále také programu výuky českého jazyka v komunitním centru na Praze 6. Adresná pomoc na práci s ukrajinskými žáky míří také do škol zapojených do programu Pomáháme školám k úspěchu, který dlouhodobě podporuje Nadace The Kellner Family Foundation

Finanční podporu a zaměstnanecké sbírky doplňují materiální dary, které poskytují firmy ze skupiny PPF. Telekomunikační společnosti věnovaly humanitárním organizacím pro uprchlíky předplacené SIM karty a poskytly bezplatné roamingové služby a mezinárodní volání. Materiální podporu v podobě produktů a vybavení spotřební elektroniky ve spolupráci s organizací Člověk v tísni věnovala společnost FAST. Společnosti Skupiny i nadále nabízejí ubytování, pracovní místa a další služby, mj. webové stránky k finančním službám v ukrajinském jazyce. Zaměstnanecké sbírky průběžně přinášejí další materiální pomoc, dary dětem, nabídky ubytování, dopravy a asistence pro uprchlíky a rodiny z Ukrajiny. 

Sdílet na sociálních sítích

Sdílet na sociálních sítích

Vytisknout

Kopírovat odkaz