Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).

Škoda Transportation ve Městě budoucnosti na Expo Dubaj

Škoda Group

1/3/2022 | 1 minuta čtení

Vytisknout
Kopírovat odkaz

Plzeňská Škoda se podílí na virtuální expozici „City For The Future“ na světové výstavě EXPO Dubaj. S dalšími společnostmi ze skupiny PPF, spol. INTENS a O2 připravili koncept modulární autonomní tramvaje, která je skrze pokročilou konektivitu součástí služeb, logistiky a datové vrstvy chytrého města. Tramvaj díky 5G síti komunikuje nejen s infrastrukturou, ale i s dalšími účastníky provozu ve městě, obyvateli a dalšími prvky a službami.

Řešení, které je součástí vize budoucích měst skupiny Škoda Transportation, podporuje vyšší bezpečnost a udržitelnost hromadné dopravy, stejně jako lepší služby pro cestující a příjemnější prostředí pro život ve městech. Systém je kompatibilní s evropskou infrastrukturou C-ROADS, která stanoví sdílené parametry pro chytrá dopravní řešení. Pilotní projekt s těmito prvky, který testuje v reálném provozu Škoda spolu s partnery v Plzni od podzimu 2021, míří k řešením, která vycházejí vstříc potřebám a rozvoji řady evropských i světových metropolí.

Sdílet na sociálních sítích

Sdílet na sociálních sítích

Vytisknout

Kopírovat odkaz