Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).

Igor Přerovský jmenován generálním ředitelem mobilního operátora Yettel v Maďarsku

Skupina PPF

17/7/2023 | 2 minuty čtení

Vytisknout
Stáhnout jako PDF
Kopírovat odkaz
PPF Telecom Group dnes oznámila jmenování Igora Přerovského generálním ředitelem společnosti Yettel v Maďarsku. Igor Přerovský tak od září posílí vrcholové vedení telekomunikační divize PPF.

Igor Přerovský se do PPF vrací po čtyřech letech, kdy vedl fintech společnost Creative Dock Group. Creative Dock Group působí v Evropě a na Blízkém Východě, je lídrem ve vývoji digitálních businessů na míru a zaměřuje se na projekty v oblasti financí a telekomunikací. Mezi lety 2006 a 2019 zastával Igor Přerovský vedoucí pozice v globálním byznysu PPF v oblasti spotřebitelského financování, Skupině Home Credit. Mimo jiné řídil z pozice generálního ředitele dceřiné společnosti Home Creditu v USA, Vietnamu a Číně. 

Nástup do čela maďarského Yettelu pro Igora Přerovského znamená návrat do telekomunikačního odvětví. V letech 2000-2006 působil jako viceprezident pro strategii značky a komunikaci ve společnosti Oskar Mobile, nyní Vodafone Czech Republic. „Do Yettelu se velmi těším, protože jde o významného telekomunikačního operátora na maďarském trhu. Beru to jako příležitost přispět k rozvoji značky Yettel, která těží z technologické inovace, a k dalšímu posilování společnosti coby spolehlivého poskytovatele mobilních služeb, jaké zákazníci potřebují a vyžadují. Je pro mě také velkým potěšením znovu se spojit s mnoha kolegy z PPF a sdílet s nimi zkušenosti napříč sektory, zejména v telekomunikacích a digitálních mobilních službách,“ řekl Igor Přerovský.

Na pozici generálního ředitele maďarského Yettelu vystřídá Petera Gažíka, který společnost vedl od roku 2021 poté, co šest let byl v čele slovenského operátora O2. Po téměř tříletém působení v Maďarsku se Peter Gažík vrací na Slovensko jako generální ředitel TV Markíza, přední slovenské televizní a mediální skupiny, která je součástí společnosti Central European Media Enterprises (CME). Obě společnosti, Yettel i CME, jsou součástí skupiny PPF.

Generální ředitel PPF Telecom Group Balesh Sharma uvedl: „Nejprve bych chtěl poděkovat Peteru Gažíkovi za úspěšnou přeměnu maďarského Yettelu v plnohodnotného poskytovatele mobilních služeb, a to díky spuštění největší 5G sítě v Maďarsku, vysokorychlostního internetu pro domácnosti a nabídky digitální televize. To vše se podařilo zároveň s úspěšným rebrandingem z Telenoru na Yettel v průběhu loňského roku. Gratuluji Peterovi k jeho jmenování generálním ředitelem TV Markíza, která spadá do širší rodiny PPF. Tento postup je v souladu s personální strategií Skupiny, která klade důraz na rozvoj vlastních manažerských talentů.“

„Peterův přesun na Slovensko je pro nás zároveň příležitostí navázat na předchozí spolupráci s Igorem, který má za sebou úspěšnou kariéru ve skupině PPF. Jeho talent i zkušenosti přispějí k ambici PPF Telecom Group nabízet našim zákazníkům špičkovou kombinaci telekomunikačních a online produktů i služeb. Chtěl bych popřát Peterovi a Igorovi vše nejlepší v jejich nových rolích,“ dodal Balesh Sharma.

Peter Gažík, dosavadní generální ředitel maďarského Yettelu, řekl: „V uplynulých třech letech prošla firma obrovskou transformací. Naplno jsme se vydali na cestu budování plnohodnotného mobilního operátora, a to v době, kdy jsme čelili omezením způsobeným pandemií a také náročným výzvám vyplývajícím ze změn makroekonomického prostředí. Jsem přesvědčen, že pod vedením nového generálního ředitele bude mít společnost jasný směr, kterým se bude ubírat a dále úspěšně růst.“

Sdílet na sociálních sítích

Sdílet na sociálních sítích

Vytisknout

Stáhnout jako PDF

Kopírovat odkaz