Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).
PPF Gate
PPF Gate

PPF 2022: Zisk navzdory odchodu z ruského trhu

Skupina PPF

29/5/2023 | 2 minuty čtení

Vytisknout
Stáhnout jako PDF
Kopírovat odkaz
PPF dosáhla v roce 2022 konsolidovaného auditovaného čistého zisku ve výši 140 milionů eur. Výsledek potvrzuje stabilitu a odolnost PPF v době nepříznivých makroekonomických podmínek a geopolitických nejistot, způsobených pokračující ruskou agresí na Ukrajině. Skupina vytvořila ve sledovaném období solidní základ pro nové investice v souladu se svou strategií diverzifikace zaměřenou na rozvinuté trhy Evropy a Severní Ameriky.

„Výsledky prvního pololetí loňského roku byly výrazně ovlivněny ztrátou způsobenou naším odchodem z ruského trhu. To, že se náš celoroční hospodářský výsledek podařilo hned v následujícím období překlopit do celkového zisku, považuji za mimořádný výkon, za který je třeba všem manažerům a zaměstnancům velmi poděkovat. Podle mého názoru teprve čas naplno ukáže, jak velký význam budou obě tyto skutečnosti pro budoucnost PPF mít,“ uvedl Jiří Šmejc, CEO skupiny PPF.

Během posledních 18 měsíců se Skupina soustředila na byznysová partnerství i akvizice především v Evropě. Výsledkem těchto aktivit je vstup do ProSieben, německé mediální společnosti, a InPostu, provozovatele evropské sítě samoobslužných výdejních boxů a logistických center pro e-commerce.

Central European Media Enterprises, mediální divize PPF, převzala významnou chorvatskou televizní společnost RTL Hrvatska a rozšířila svou působnost na šest trhů.

Prodejem 30% podílu v CETIN Group vytvořila PPF partnerství se singapurským suverénním investičním fondem GIC.

V souladu se svou strategií uskutečnila PPF rovněž některé divestice, včetně dohody o prodeji aktiv Home Creditu na Filipínách a v Indonésii konsorciu dceřiných společností japonské Mitsubishi UFJ Financial Group.

Hlavní finanční ukazatele (mil. eur)

 

 

31. 12. 2022

31. 12. 2021

Meziroční změna

Celkové výnosy*

5 181

5 268

(1,7%)

Zisk

140

274

(48,9%)

 

31. 12. 2022

31. 12. 2021

Meziroční změna

Aktiva celkem     

39 883

42 186

(5,5%)

Vlastní kapitál

9 147

9 128

0,2%

Čísla v závorce znamenají ztrátu nebo pokles

*Včetně výnosů z aktivit ukončených v roce 2022

 

 

Sdílet na sociálních sítích

Sdílet na sociálních sítích

Vytisknout

Stáhnout jako PDF

Kopírovat odkaz

Mohlo by vás zajímat