Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).

PPF darovala ministerstvu zdravotnictví 50 plicních ventilátorů CoroVent pro české nemocnice

Skupina PPF

6/10/2020 | 1 minuta čtení

Vytisknout
Kopírovat odkaz
Skupina PPF darovala 50 ks plicních ventilátorů CoroVent v celkové hodnotě 10 mil. Kč Ministerstvu zdravotnictví ČR. Daru předcházelo podepsání memoranda mezi ministrem zdravotnictví Romanem Prymulou a členem vedení společnosti PPF Vladimírem Mlynářem. Ministerstvo zdravotnictví rozdělí darované ventilátory podle požadavků fakultních nemocnic.

Skupina PPF již v dubnu 2020 finančně podpořila českou firmu MICo Medical, která se věnuje, na základě vývoje z ČVUT a ve spolupráci s platformou COVID19CZ, vývoji a výrobě plicních ventilátorů CoroVent. Tento plicní ventilátor získal certifikaci americké agentury pro potraviny a léky FDA a nyní bude finalizována certifikace i u nás, aby přístroj mohl sloužit v českých nemocnicích.

Vladimír Mlynář, člen vedení společnosti PPF a zároveň člen správní rady Nadace PPF, dar okomentoval slovy: „Nadace PPF byla u projektu CoroVent od začátku. Vnímáme to nejen jako pomoc se zajištěním nouzového zařízení pro případ nárůstu pacientů v nemocnicích, ale i jako ocenění týmu českých vědců, kteří za vývojem stáli a podporu českého výrobce, který měl odvahu do projektu investovat vlastní prostředky.“

Ministerstvo zdravotnictví rozdělí 50 plicních ventilátorů CoroVent do velkých fakultních nemocnic, které se už ozvaly se svými požadavky. Po deseti kusech ventilátory poputují do Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, Thomayerovy nemocnice, FN Motol a FN Plzeň; pět kusů ventilátorů převezmou ve FN Hradec Králové a FN Královské Vinohrady.

 

Ventilátor CoroVent
Plicní ventilátor CoroVent byl vyvinut na platformě COVID19CZ týmem odborníků z Fakulty biomedicínského inženýrství ČVUT v čele s profesorem Karlem Roubíkem, který se umělou plicní ventilací zabývá již více než 25 let. Unikátní plicní ventilátor se začal poprvé diskutovat v březnu letošního roku. Tehdy se na něj mezi českou veřejností vybralo v rekordním čase přes 15 milionů korun. Následně ventilátor převzala do výroby třebíčská firma MICo Medical, kdy dokumentace byla uvolněna pod dočasnou licencí open hardware a otevřela tak možnost výroby i dalším subjektům.

Sdílet na sociálních sítích

Sdílet na sociálních sítích

Vytisknout

Kopírovat odkaz