Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).

PPF dementuje nepravdivé informace Lidových novin o platech v PPF bance

PPF banka

15/4/2019 | 1 minuta čtení

Vytisknout
Kopírovat odkaz
V dnešním vydání deníku Lidové noviny byla v článku o výši platů bankéřů v České republice zveřejněna lživá informace o výši platů zaměstnanců PPF banky. Není pravda, že pět z osmi nejlépe placených bankéřů v ČR (částkou nad jeden milion euro) pracují v PPF bance. Redaktoři Lidových novin si bohužel nijak neověřili informace, které publikují. Proti vydavateli zahájí PPF právní kroky.

Není pravda, jak se v článku uvádí, že tuzemské banky posílají informace o platech svých manažerů ČNB. Ve skutečnosti je samy jedenkrát ročně uveřejňují na svých webových stránkách. Dále není pravda, jak se uvádí v článku, že “většina nejlépe placených bankéřů v ČR, konkrétně pět, pracuje v PPF bance”.

Skutečnost je taková, že tito lidé pracují ve skupině PPF, konkrétně v části skupiny PPF Financial Holdings, která zastřešuje veškeré celosvětové finanční aktivity skupiny PPF, tedy včetně Home Creditu, a která je na konsolidované bázi dohlížena Českou národní bankou. Uvedených pět lidí přitom pracuje pro skupinu Home Credit ve vedení jednotlivých firem, čtyři z nich v zahraničí mimo EU.

Sdílet na sociálních sítích

Sdílet na sociálních sítích

Vytisknout

Kopírovat odkaz