Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).

PPF Financial Holdings mění sídlo. Z Nizozemska se přesouvá do České republiky

PPF Financial Holdings

31/5/2021 | 1 minuta čtení

Vytisknout
Stáhnout jako PDF
Kopírovat odkaz
Společnost PPF Financial Holdings B.V., zastřešující investice skupiny PPF ve finančním odvětví (Air Bank, PPF banka, ClearBank, Home Credit a Mobi Banka), s platností od 1. června 2021 přesouvá své sídlo z Nizozemska do České republiky. Nově tak byla do českého obchodního rejstříku zapsána společnost PPF Financial Holdings a.s. se sídlem Evropská 2690/17, 160 00 Praha 6.

„S ohledem na rozsah a regulatorní význam bankovních služeb poskytovaných PPF bankou a Air Bank, tedy bank se sídlem v České republice, už nyní je pro skupinu společností zastřešených PPF Financial Holdings konsolidujícím orgánem dohledu Česká národní banka. Přesun sídla do ČR tak přinese finančnímu holdingu zjednodušení dohledových a licenčních procesů, a tím pádem i provozní úspory. O tomto kroku se rozhodlo na úrovni vedení PPF již v loňském roce," uvedla Kateřina Jirásková, finanční ředitelka skupiny PPF.

V posledních několika letech se snížily rozdíly mezi ČR a Nizozemskem v oblasti ochrany investic. Zmizel tak jeden z hlavních důvodů pro zachování sídla společností, pod kterou Skupina zastřešuje svá aktiva v oblasti bankovnictví a finančních služeb, právě v Nizozemsku. Od poloviny roku 2018 je navíc společnost PPF Financial Holdings emitentem dluhopisů na českém regulovaném trhu. Proto dává smysl mít sídlo v zemi, kterou si při emisi zvolila jako referenční stát, a tím i prostředí pro uspořádání právních vztahů se svými věřiteli.

Přestěhování společnosti PPF Financial Holdings z Nizozemska do České republiky je tedy logickým krokem v uspořádání organizace Skupiny ve finančním odvětví. Z pohledu daňových odvodů neznamená přesun sídla PPF Financial Holdings významnější změnu. Skupina PPF, která působí ve 25 zemích, odvádí daně vždy v zemi, kde podniká a tvoří zisk.

Kateřina Jirásková

Text

Autor

Sdílet na sociálních sítích

Sdílet na sociálních sítích

Vytisknout

Stáhnout jako PDF

Kopírovat odkaz