Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).

PPF koupila významný podíl v biotechnologické společnosti Autolus Therapeutics obchodované na americké burze

Vytisknout
Kopírovat odkaz
Skupina PPF dnes oznámila akvizici 19,2% podílu ve společnosti Autolus Therapeutics, která je celosvětovým lídrem v oboru léčebných T-buněčných terapií. Akcie získala PPF prostřednictvím amerického burzovního trhu NASDAQ.
  • Skupina PPF získala 19,2 % akcií britské biotechnologické společnosti Autolus Therapeutics
  • Autolus je v pokročilé fázi klinických studií s přípravky protinádorové terapie založené na T lymfocytech
  • Vedle biotechnologické společnosti SOTIO, která je součástí skupiny PPF, je podíl ve firmě Autolus druhou největší biotechnologickou investicí PPF

Společnost Autolus Therapeutics je lídrem ve vývoji léčebných postupů založených na geneticky upravených T lymfocytech, tzv. CAR-T buňkách. Firma se věnuje klinickému vývoji širokého portfolia T-buněčných terapií nové generace, které jsou zacílené na léčbu hematologických i solidních (pevných) nádorů. Cílem firmy je uvést na trh bezpečné a účinné T-buněčné terapie a pomoci tak pacientům s vážnými onkologickými onemocněními. Pro klíčový produkt nazvaný AUTO1 plánuje zahájit registrační studii zaměřenou na pacienty s akutní lymfatickou leukémií ke konci tohoto roku, s předpokládaným podáním žádosti o souhlas s uvedením tohoto léčebného přípravku na trh v roce 2021.

Investicí do firmy Autolus skupina PPF podstatně rozšiřuje svoje aktivity v oblasti biotechnologií. Hlavní společností zastřešující aktivity PPF v biotechnologickém sektoru je SOTIO, jejímž cílem je stát se plnohodnotnou farmaceutickou firmou specializující se na onkologickou léčbu. Pod hlavičkou SOTIO buduje PPF široké portfolio produktů díky vlastnímu výzkumu a vývoji. Investice v biotechnologiích dále PPF rozvíjí za pomoci akvizic a licencováním produktů se společnostmi NBE-Therapeutics, Cellestia Biotech, Cytune Pharma či Lead Discovery Center. SOTIO vyvíjí vlastní buněčné terapie na bázi dendritický buněk (DCVAC) a  má k dispozici potřebné výrobní kapacity i odborné know-how pro další typy buněčných terapií. Společnost rovněž nedávno zahájila fázi I/Ib klinické studie s přípravkem SO-C101 na bázi interleukinu IL-15.  

„Naše investice do společnosti Autolus byla motivována velmi slibnými výsledky v rámci dosavadního klinického testování jejich CAR-T technologie a také tím, že zaměření firmy je v souladu se strategií rozvoje skupiny PPF v oblasti biotechnologií,“ říká Ladislav Bartoníček, akcionář PPF odpovědný za oblast biotechnologií. „Tato investice potvrzuje dlouhodobý záměr skupiny PPF a SOTIO, jehož cílem je vybudovat silné biotechnologické portfolio vlastních onkologických produktů a investovat do různých biotechnologických společností se slibnými inovativními terapiemi.“  

Sdílet na sociálních sítích

Sdílet na sociálních sítích

Vytisknout

Kopírovat odkaz