Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).

PPF Telecom Group prodává operátora Telenor Černá Hora společnosti 4iG

PPF Telecom Group

26/10/2021 | 1 minuta čtení

Vytisknout
Stáhnout jako PDF
Kopírovat odkaz
PPF Telecom Group dnes oznámila prodej 100 procent akcií Telenoru Černá Hora maďarské společnosti 4iG Nyrt.

Obě strany se dohodly, že cena transakce nebude zveřejněna. Dokončení prodeje podléhá schválení regulátora v Černé Hoře a jeho vypořádání se očekává do konce roku 2021.

Naše obchodní strategie je zaměřená na trhy s významným růstovým potenciálem a s určitou vahou v rámci našeho portfolia. Rozhodli jsme se proto Telenor Černá Hora prodat, a to společnosti, která má dlouhodobý zájem mobilního operátora dále rozvíjet,“ uvedl Marek Sláčík, výkonný ředitel TMT CEE, PPF Telecom Group.

Jednou z hlavních konkurenčních výhod Telenoru Černá Hora jsou jeho zaměstnanci. Lokálnímu týmu se daří držet operátora na prvním místě podle objemu tržeb. Telenor také úspěšně provozuje mobilní síť, která byla v nezávislém měření vyhodnocena jako nejlepší v Černé Hoře. Předpokládáme, že stejný tým firmu povede i pod novým majitelem,” doplnil.

Skupina PPF koupila telekomunikační operátory Telenor v Bulharsku, Černé Hoře, Maďarsku a Srbsku v červenci 2018. Akvizice vedla k vytvoření telekomunikační divize skupiny PPF, PPF Telecom Group. V roce 2020 představoval trh v Černé Hoře 1,1 % celkové EBITDA PPF Telecom Group.

Kontakt pro média:
Klára Zavadilová
zavadilova@ppf.cz
+420 734 159 779

Sdílet na sociálních sítích

Sdílet na sociálních sítích

Vytisknout

Stáhnout jako PDF

Kopírovat odkaz