Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).

PPF zvyšuje svůj podíl ve společnosti InPost

PPF a.s.

11/4/2024 | 1 minuta čtení

Vytisknout
Stáhnout jako PDF
Kopírovat odkaz
Skupina PPF zvyšuje svůj podíl v InPostu, evropské společnosti působící v logistice pro e-commerce. PPF se dohodla na koupi dalších akcií InPostu od společnosti Advent International. Na základě dohody o opci ze dne 25. května 2023 získala PPF od Adventu 5% podíl v InPostu. Dnes oznámenou transakcí o koupi dalších 10 % akcií uplatňuje PPF druhou call opci, která nahradila předchozí opční dohodu ze dne 7. prosince 2023. Celkový podíl Skupiny na základním kapitálu společnosti tímto nyní dosahuje přibližně 28,75 %.

Současně uzavřela PPF samostatnou dohodu se společností Claure Group investora Marcela Claureho, která odkoupí 3% podíl v InPostu od skupiny PPF.

 „Máme radost z dalšího zvýšení našeho podílu v InPostu, který je lídrem v poskytování udržitelných řešení pro e-commerce napříč evropskými trhy, zejména v „poslední míli“ při doručování zásilek spotřebitelům. Zároveň velmi vítám mezi akcionáři InPostu Marcela Claureho, zkušeného investora v oblasti technologií,“ uvedl Didier Stoessel, Chief Investment Officer skupiny PPF.

Společnost InPost, kótovaná na burze Euronext v Amsterdamu, v současné době působí kromě svého domovského trhu v Polsku také v osmi západoevropských zemích, včetně Francie a Velké Británie. Spravuje přibližně 35 000 samoobslužných výdejních schránek pro klienty v oblasti e-commerce a také pro individuální zákazníky e-shopů. V rámci logistických řešení buduje centra pro fulfilment (skladování a třídění zásilek).

Sdílet na sociálních sítích

Sdílet na sociálních sítích

Vytisknout

Stáhnout jako PDF

Kopírovat odkaz