Rok 2024 byl obdobím transformace se zaměřením na stabilizaci výroby a zefektivnění dodavatelských řetězců. Klíčovými strategickými trhy zůstávají Česká republika, Slovensko, Finsko, Německo, pobaltské země, Bulharsko, Itálie a Polsko. Škoda rozšířila svou globální přítomnost navázáním partnerství se společnostmi Hyundai Rotem a Hyundai Motor Company a analyzuje další příležitosti ve Střední Asii a Indii. Akvizice české společnosti Cegelec dále posílila aktivity skupiny v oblasti ekologické elektrovýzbroje.
Škoda Group získala v roce 2024 několik významných zakázek, například na příměstské vlaky pro Bulharsko a soukromého dopravce RegioJet a na bateriové vlaky pro České dráhy. Škoda rovněž získala opce na tramvaje pro Brno a Tampere a pro dopravce rnv (v Mannheimu, Ludwigshafenu a Heidelbergu).
Kontrakty na dodávku nových trolejbusů byly podepsány s městy České Budějovice, Pardubice, Brno a Tallin. Škoda dále uzavřela smlouvy na pohonné systémy pro trolejbusy do Janova a Tychy a pro elektrobusy v Košicích. Pokrok zaznamenaly i probíhající projekty: byla zahájena výroba tramvají pro Prahu, Bergamo a Kassel a do Frankfurtu a Chotěbuzi byla dodána první vozidla. Městu Mannheim byla předána nejdelší tramvaj na světě, Škoda 38T, a v Bonnu a Bratislavě byly uvedeny do provozu nové tramvaje. Tramvaj navržená pro Bonn získala ocenění Red Dot Design Award. Byla také zahájena výroba souprav metra pro Sofii.
V Moravskoslezském kraji začaly jezdit vůbec první české bateriové vlaky a v rámci smluv s Českými drahami byly dokončeny dodávky 110 souprav RegioPanter. Na trase Praha–Berlín byl zahájen provoz vlaků ComfortJet, vyvinutých a vyráběných v konsorciu se Siemens Mobility. Skupina dokončila dodávky příměstských vlaků pro Lotyšsko a dodala první jednotky do Estonska.