Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).

Stanovisko PPF ke kandidatuře Christopha Mainusche do dozorčí rady ProSiebenSat.1

PPF a.s.

22/4/2024 | 3 minuty čtení

Vytisknout
Kopírovat odkaz

PPF trvá na tom, že Christoph Mainusch je nejlepším nezávislým kandidátem do dozorčí rady společnosti ProSiebenSat.1 Media SE, a pokud bude zvolen členem, bude působit v zájmu všech zúčastněných stran.

Skupina PPF znovu vyjadřuje svou důraznou podporu nominaci Christopha Mainusche na nezávislého člena dozorčí rady společnosti ProSiebenSat.1 Media SE (dále jen "ProSiebenSat.1") pro hlasování na řádné valné hromadě akcionářů svolané na 30. dubna 2024.

Jako nezávislý člen dozorčí rady bude pan Mainusch působit v zájmu všech akcionářů a ve prospěch všech zúčastněných stran společnosti ProSiebenSat.1.

PPF považuje Christopha Mainusche za lepšího kandidáta do dozorčí rady ve srovnání s kandidátem navrženým společností, a to z několika důvodů: 

  • Pan Mainusch má unikátní odborné znalosti a zkušenosti v oblasti mediálního průmyslu, které jsou v dozorčí radě ProSiebenSat.1 nezbytné k tomu, aby mohla účinně podpořit obrat ve vývoji byznysu společnosti směrem k udržitelnému růstu.

  • Pan Mainusch má za sebou několik desetiletí úspěšného působení v top-manažerských pozicích v německých i mezinárodních komerčních mediálních společnostech. Zastával klíčové role při zakládání a restrukturalizaci řady lineárních bezplatných i placených televizních kanálů a také při jejich transformaci na digitální vysílání.

  • V německých televizních stanicích SAT.1, Tele 5 a RTL2 zastával významné manažerské pozice, včetně funkce programového ředitele. Pod jeho vedením vznikla první národní komerční televize v Chorvatsku, RTL Televizija, která se brzy stala lídrem v segmentu komerčních stanic. Jako generální ředitel skupiny Alpha Media v Řecku restrukturalizoval Christoph Mainusch její televizní byznys v náročných podmínkách finanční a ekonomické krize.

  • Následně byl společností Time Warner jmenován spoluředitelem holdingu Central European Media Enterprises ("CME"), jehož akcie byly kótované na burze NASDAQ. V CME působil od roku 2013 do roku 2020. V této roli inicioval a řídil komplexní transformační plán, včetně digitalizace, který změnil společnost CME ze ztrátové na vysoce ziskovou.

  • Pan Mainusch opustil společnost CME po její akvizici skupinou PPF. Má tedy zkušenosti s úspěšným řešením problémů, kterým nyní čelí ProSiebenSat.1. Díky tomu se stal vyhledávaným poradcem vrcholových manažerů v celém mediálním odvětví v Evropě a Německu. Jako člen dozorčí rady společnosti ProSiebenSat.1 by se Christoph Mainusch vrátil tam, kde začínal svou kariéru, a po mnoha letech ve výkonném managementu by mohl významně přispět k rozvoji společnosti i v této roli.

Společnost ProSiebenSat.1 čelí vážným výzvám, které je třeba urychleně řešit. PPF je velmi znepokojena tím, že současné dozorčí radě chybí specifické provozní zkušenosti, pokud jde o byznys lineárních televizí v Německu a jejich digitální transformaci. PPF je přesvědčena, že pan Mainusch by do dozorčí rady ProSiebenSat.1 přinesl tyto zásadní odborné znalosti, a to ku prospěchu všech akcionářů. Christoph Mainusch nezastává žádné funkce ve společnosti PPF nebo CME, ani v žádném jiném subjektu či dceřiné společnosti PPF. Je zcela nezávislým kandidátem, který je odhodlán zastupovat zájmy všech akcionářů společnosti ProSiebenSat.1.

V této souvislosti PPF nesouhlasí s nedávnými pokusy společnosti ProSiebenSat.1 o přepracování kritérií pro posouzení nezávislosti kandidátů do dozorčí rady. Akcionáři mají právo navrhovat kandidáty do dozorčí rady, což automaticky neznamená nedostatek jejich nezávislosti. Pan Mainusch je kandidátem, který by působil jako nezávislý člen dozorčí rady ve prospěch všech akcionářů.

PPF vyzývá všechny akcionáře společnosti ProSiebenSat.1, aby posoudili nezávislou kandidaturu Christopha Mainusche na základě jeho odborné kvalifikace a hodnoty, kterou by přineslo jeho členství dozorčí radě společnosti.

Sdílet na sociálních sítích

Sdílet na sociálních sítích

Vytisknout

Kopírovat odkaz