Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).

PPF Telecom Group sníží své emise CO2 v Bulharsku díky smlouvě o nákupu energie z obnovitelných zdrojů

PPF Telecom Group

2/4/2023 | 1 minuta čtení

Vytisknout
Kopírovat odkaz
Yettel Bulgaria a CETIN Bulgaria, dceřiné společnosti PPF Telecom Group (dále jen "skupina"), se rozhodly snížit své emise CO2 uzavřením desetileté smlouvy o nákupu elektřiny (PPA) se společností Electrohold, předním bulharským výrobcem energie z obnovitelných zdrojů. V souladu se svojí strategií udržitelného rozvoje chce skupina podobné PPA kontrakty uzavřít i na dalších trzích ve střední a jihovýchodní Evropě.

Na základě uzavřené PPA smlouvy budou bulharské společnosti Yettel a CETIN využívat elektřinu z fotovoltaické elektrárny o výkonu 123 megawattů, která má být uvedena do provozu koncem tohoto roku.

 "Udržitelnost jde ruku v ruce s ekonomickým rozhodováním a dlouhodobé smlouvy o nákupu energie, jako je ta, kterou dnes oznamujeme, nám umožňují efektivněji plánovat a řídit naše náklady na energii. Hledáme další příležitosti pro tento typ spolupráce na dalších trzích, kde působíme," řekl Marek Sláčík, Executive Director CEE a Chief Sustainability Officer PPF Telecom Group.

 Skupina již nakupuje zelené certifikáty pro provoz své sítě v Srbsku. Spolu se smlouvou uzavřenou v Bulharsku se podíl obnovitelné energie do roku 2024 zvýší na přibližně 25 % celkové spotřeby energie skupiny.

 Snížení emisí je jedním z hlavních cílů strategie udržitelnosti, kterou PPF Telecom Group zveřejnila v loňském roce. Skupina nyní pracuje na podrobném plánu, jak tohoto cíle dosáhnout.

 "Zásadní zvýšení podílu obnovitelných zdrojů energie v našem energetickém mixu spolu s opatřeními, která povedou ke zvýšení energetické účinnosti, jsou základními předpoklady naší strategie snižování emisí skleníkových plynů," řekl Marek Sláčík.

Sdílet na sociálních sítích

Sdílet na sociálních sítích

Vytisknout

Kopírovat odkaz

Mohlo by vás zajímat