Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).

SOTIO rozšiřuje portfolio vyvíjených protinádorových přípravků ADC díky dohodě se společností LegoChem

SOTIO Biotech

15/11/2021 | 2 minuty čtení

Vytisknout
Kopírovat odkaz
SOTIO Biotech, biotechnologická společnost vlastněná skupinou PPF, dnes oznámila uzavření výhradní licenční a opční smlouvy s LegoChem Biosciences Inc., jihokorejskou biotechnologickou společností zaměřující se na vývoj vlastních přípravků ADC. V rámci spolupráce získá SOTIO práva na využití ADC technologie společnosti LCB pro vývoj až pěti nových přípravků zaměřených proti konkrétním nádorovým antigenům.
  • Společnost SOTIO Biotech získala licenci na využití technologie firmy LegoChem Biosciences (LCB) pro vývoj pěti nových protinádorových přípravků ADC (antibody-drug conjugate, konjugát protilátky a léku)
  • Cena za licenční práva k platformě ADC od společnosti LCB může činit až 1 027,5 mil. USD v závislosti na dosažení definovaných vývojových a regulatorních fází. Částka splatná v blízké budoucnosti dosáhne okolo 29 mil. USD.
  • SOTIO bude odpovídat za výzkum, vývoj, výrobu a uvedení licencovaných přípravků ADC na trh

ADC neboli konjugované protilátky jsou nosiče cytostatik (např. chemoterapie) se schopností cíleně vybrat nádorovou buňku, navázat se na její povrch a po průniku do ní uvolnit vysoce účinné léčivo bez toho, aby došlo k poškození zdravých buněk.

Dohoda umožňuje společnosti SOTIO kombinovat vlastní vyvíjené protilátky s platformou ADC od společnosti LCB s cílem vyvinout nové přípravky zaměřené na léčbu nádorů. Součástí smlouvy je přístup k patentované technologii ConjuAll™.

LCB má dle smlouvy nárok na celkem až 1 027,5 mil. USD v závislosti na dosažení určitých vývojových a regulatorních fází a také na licenční poplatky z prodeje přípravků v případě jejich uvedení na trh. Z toho je okolo 29,5 mil. USD částka splatná v blízké budoucnosti.

„V SOTIO již několik let vyvíjíme inovativní přípravky ADC a na konci letošního roku plánujeme podat žádost o schválení první klinické studie pro náš hlavní program SOT102. Díky licenční smlouvě s LegoChem můžeme dále rozšířit portfolio protinádorových přípravků o další programy, které se zaměří na různé typy nádorů. Věříme, že díky využití ADC platformy od společnosti LegoChem budeme schopni přinést v budoucnu pacientům moderní a účinné léky,“ uvedl prof. Radek Špíšek, generální ředitel SOTIO.

V rámci spolupráce bude SOTIO zodpovědné za výzkum, preklinický a klinický vývoj a uvedení produktů ADC na trh. LCB bude se společností SOTIO úzce spolupracovat v rámci výzkumu a bude vyrábět komponenty potřebné pro využití patentované technologie ConjuAll™.

Dr. Yong-Zu Kim, generální ředitel a prezident LCB, dodal: „Tato spolupráce je dalším příkladem, jak mohou přednosti naší ADC platformy přispět ke zvýšení tržního potenciálu u našich partnerů. SOTIO je pro nás ideálním partnerem díky svým zkušenostem a strategickému působení v oblasti vývoje přípravků ADC. Těšíme se na intenzivní spolupráci na několika inovativních projektech.“

Sdílet na sociálních sítích

Sdílet na sociálních sítích

Vytisknout

Kopírovat odkaz

Mohlo by vás zajímat