Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).
Mechacek air bank

PPF Financial Holdings

Air Bank

Air Bank je retailovou bankou nové generace. Vznikla s vizí být první bankou, kterou mohou mít lidé rádi. Od roku 2011 konkuruje tradičním bankám jednoduchými a inovativními službami a přátelským přístupem ke klientům, za což získává mnohá ocenění.

Air Bank Group »

 

Air Bank během svého působení na českém trhu plní roli inovátora a lídra v orientaci na zákazníka a jeho potřeby, který často na trhu představuje nové služby a řešení. Bance se kontinuálně daří získávat nové klienty, zvyšovat objem poskytnutých úvěrů a celkově navyšovat příjmy z běžného retailového bankovnictví. 

Air Bank

Jako první tuzemská banka uskutečnila okamžitou platbu. Byla mezi prvními bankami, které v Česku umožnily populární Apple Pay a přidala následně Google Pay, Garmin Pay a Fitbit Pay. Spustila multibanking a napojila do něj velké banky, ze kterých do Air Bank přichází nejvíce klientů.

Důležitým krokem bylo spuštění možnosti založit si bankovní účet v aplikaci My Air. Air Bank na tuzemský trh přinesla také prvního hlasového asistenta v češtině pro ovládání bankovní aplikace a aktivně se podílela se na zavedení bankovní identity v Česku.

Hodnoty Air Bank
Jednoduchost
Pravdivost
Odvaha
Přátelskost

Na konci roku 2020, devět let po svém startu, měla Air Bank více než 861 tisíc klientů, 795 zaměstnanců a své služby nabízela v 34 pobočkách v největších městech České republiky.

V roce 2020 dosáhla Air Bank čistého zisku 1,351 miliardy Kč při provozních nákladech 1,575 miliardy Kč a čistých výnosech snížených o úvěrové ztráty 3,247 miliardy Kč. Celková bilanční suma se meziročně zvýšila o 15 % a dosáhla 136,7 miliardy Kč. Vlastní kapitál banky se zvýšil o 14 % na 11,137 miliardy Kč. Celkový zisk meziročně klesl o 12 %. Vklady na běžných a spořicích účtech se za rok 2020 zvýšily o 15 % na 123,6 miliardy Kč. Poskytnuté úvěry vzrostly o 6 % na 58,6 miliardy Kč

Podíl Skupiny PPF v Air Bank skrze PPF Financial Holdings B.V. a Home Credit B.V. je 91,12% 

Air Bank

Zonky

Služba Zonky, kterou provozuje společnost Benxy (dceřiná společnost Air Bank), je finančně-technologická P2P platforma. Na Zonky je možné získat úvěr prostřednictvím jednoduché digitální platformy a aplikace. Od žádosti po podpis smlouvy zákazník vše vyřídí na počítači nebo mobilu za pár minut a může získat úvěr často za nižší úrok než v klasických finančních institucích.

Zonky nabízí i investiční služby pro začínající i zkušené investory. Služba je založená na principech sdílené ekonomiky. Na Zonky mohou sami klienti vydělávat jako banka díky investicím do úvěrů. Vše funguje bez institucionálního prostředníka, ať již vlastní správou portfolia nebo se službou Zonky Rentiér. 

Zonky

Air Bank

Pravidelná ocenění od zákazníků

Air Banka získává řadu ocenění od odborné i laické veřejnosti. V oborových soutěžích se Air Bank umísťuje mezi nejlepšími bankami nejen co do nabídky služeb, ale hlavně pro vstřícnost k zákazníkům.

Půjčka od Air Bank je opakovaně vyhodnocena jako nejférovější v Indexu odpovědného úvěrování společnosti Člověk v tísni. Nejvyšší příčku si banka drží i mezi firmami s nejlepší zákaznickou zkušeností a pozitivně vnímanou značkou v Česku.

Hlavní ukazatele v mil. EUR

2020

2019

Čistý zisk

51

58

Aktiva celkem

5 208

4 671

Vlastní kapitál 

424

386„Chceme být i nadále pro lidi bankou, kterou můžou mít rádi, a jednoduchými a příjemnými službami jim pomáhat, aby rozuměli svým penězům v co nejvíce oblastech.“

Michal Strcula

Air Bank CEO

Růst Air Bank

2020

2019

Počet klientů 

861 000

788 602

Pobočky

34

35

Zaměstnanci

795

798

Klienti Air Bank

Hlavní ukazatele

Orientace na zákazníka

Růst Air Bank

Klienti Air Bank

Air Bank HQ

Kontakty

Air Bank

Evropská 2690/17
160 00 Praha 6
Česká republika

Mohlo by vás zajímat