Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).
dealing PPFB

PPF Financial Holdings

PPF banka

Banka pro klienty z korporátního, veřejného i privátního sektoru, která se specializuje na obchodování na finančních a kapitálových trzích a poskytování služeb v oblasti projektového, exportního a akvizičního financování. PPF banka je centrem finančních aktivit skupiny PPF, pro jejíž firmy provádí mezinárodní platební operace, zajišťuje správu finančních aktiv nebo obchodování na kapitálových trzích. 

Za svou aktivitu na finančních trzích je banka pravidelně oceňována.

PPF banka staví své služby na odborné expertize a unikátních řešeních s důrazem na jejich přidanou hodnotu. Pro klienty je stabilním, profesionálním a spolehlivým partnerem v provozním i investičním financování v řadě oblastí, například v obchodu, průmyslové výrobě, energetice, obnovitelných zdrojích, zemědělství a lesním hospodářství nebo službách, včetně IT, e-commerce atd.

Banka se zaměřuje také na financování komerčních a rezidenčních nemovitostí a developerských projektů. Je dlouholetým partnerem řady českých krajů a statutárních měst. Přispívá k jejich rozvoji například v oblasti energetiky a cirkulární ekonomiky i v oblasti vzdělávání. Banka mj. nabízí služby v oblasti strukturovaného financování včetně financování fúzí a akvizic. Důležitou součástí portfolia jsou služby pro privátní klienty s individuálním přístupem k řešení jejich finančních potřeb.

PPF banka je nedílnou součástí skupiny PPF a centrem jejích finančních aktivit. Pro ostatní firmy ze skupiny PPF provádí mezinárodní platební operace, zajišťuje správu finančních aktiv nebo obchodování na kapitálových trzích.

Kromě aktivit spojených se službami pro klienty se podílí také na společenské odpovědnosti a podporuje činnost Nadace The Kellner Family Foundation, Nadace PPF nebo Bilingvální mateřské školy pro sluchově postižené Pipan.

Dealing PPF banky

Aktivita na finančních trzích

Na finančních trzích funguje jako centrální treasury banka skupiny PPF, je protistranou pro významné finanční instituce a umožňuje přístup externích klientů na kapitálové trhy. V této oblasti poskytuje jak měnové konverze (hlavní měnové páry, ale i méně likvidní a exotické měny), zajištění měnových a úrokových rizik, tak i operace s cennými papíry.

Banka je členem Burzy cenných papírů Praha, má přístup na mnoho akciových i derivátových burz a k vysokému počtu kotací dluhopisů a fondů. 

Financování skupiny PPF a dalších firem zajišťuje pomocí dluhopisů a certifikátů, které pak nabízí jak ve veřejných úpisech, tak individuálně skrze privátní umístění.

PPF banka

Ocenění Ministerstva financí ČR

PPF banka je velmi aktivní na trhu českých státních dluhopisů, kde ji Ministerstvo financí ČR dlouhodobě vyhodnocuje mezi třemi nejlepšími bankami.

Hlavní ekonomické ukazatele

2022 2021
Podíl PPF Group 92,96 % 92,96 %
Čistý zisk v mil. Kč 2 739 1 747
Aktiva celkem v mil. Kč 288 650 236 622
Vlastní kapitál v mil. Kč 17 331 16 542
Zaměstnanci 237 238

„Největší chybou, kterou v životě můžete udělat, je mít pořád strach, že nějakou uděláte.“

Petr Jirásko

CEO, PPF banka

Složení akcionářů

PPF Financial Holdings a.s. 92,96 %
Hlavní město Praha 6,73 %
ostatní 0,31 %

Hlavní ukazatele

Petr Jirásko, CEO

Složení akcionářů

Kontakty

PPF banka a.s.

Evropská 2690/17
160 41 Praha 6
Česká republika

Mohlo by vás zajímat