Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).
SOTIO

SOTIO Biotech

Posláním biotechnologické společnosti SOTIO Biotech, která se v roce 2012 stala součástí skupiny PPF, je výzkum, vývoj a zpřístupnění inovativních metod léčby pacientům se závažnými onkologickými onemocněními.

SOTIO Biotech buduje diverzifikované portfolio protinádorových produktů založené na vlastním výzkumu a vývoji, na spolupráci s partnery, licenčních dohodách, investicích, fúzích a akvizicích. V rámci širokých mezinárodních aktivit v SOTIO Biotech pracují týmy špičkových českých i zahraničních odborníků.

Společnost SOTIO Biotech má vlastní kapacity potřebné pro výzkum, klinický vývoj a uvádění produktů na trh. Aktivity SOTIO Biotech jsou největším soukromě financovaným výzkumem v oblasti zdravotnictví v České republice. SOTIO Biotech působí v Evropě, USA a Číně.

SOTIO

SOTIO Biotech ověřuje bezpečnost a účinnost vyvíjených produktů v rámci řady klinických hodnocení fáze I až III. Od roku 2012 firma zahájila realizaci třinácti klinických studií v Evropě a USA, zaměřených na pacienty s různými typy nádorů. SOTIO Biotech je historicky první českou společností, která se dostala až do fáze III klinického vývoje.

SOTIO Biotech aktivně hledá možnosti spolupráce s dalšími firmami a institucemi vyvíjejícími nadějné léčebné onkologické postupy. Pro skupinu PPF rovněž spravuje investice do anglické biotechnologické firmy Autolus Therapeutics či švýcarské firmy Cellestia Biotech.

Další společnosti

Cytune Pharma SAS

Francouzská biotechnologická společnost zabývající se výzkumem a vývojem nových léčebných postupů zaměřených na posílení imunitní reakce u nádorových a infekčních chorob. Je součástí skupiny SOTIO Biotech, která vyvíjí přípravky na bázi Interleukinu-15 vzešlé z výzkumu společnosti Cytune Pharma. 

Autolus Therapeutics

Společnost je lídrem ve vývoji léčebných postupů založených na geneticky upravených T lymfocytech, tzv. CAR-T buňkách. Firma se věnuje klinickému vývoji širokého portfolia T-buněčných terapií nové generace pro léčbu hematologických i solidních (pevných) nádorů. www.autolus.com     

Cellestia Biotech

Společnost byla založena roku 2014 jako spin-off Švýcarského federálního technologického institutu v Lausanne, EPLF. Hlavním vyvíjeným přípravkem  je CB-103 – nový perorálně podávaný pan-NOTCH inhibitor s unikátním mechanismem působení, zaměřený na léčbu pacientů trpících lymfomy a solidními tumory souvisejícími s poruchou signální dráhy NOTCH. www.cellestia.com
SOTIO

SOTIO Biotech

Prodej podílu PPF ve firmě NBE-Therapeutics

Na konci roku 2020 proběhla mezi PPF a přední světovou farmaceutickou společností Boehringer Ingelheim největší transakce svého druhu v Evropě za posledních 10 let. Týkala se prodeje podílu PPF ve firmě NBE-Therapeutics vyvíjející inovativní přípravky ADC zaměřené na léčbu pevných nádorů.

Transakce ukázala hodnotu přípravků ADC, které má SOTIO Biotech ve svém portfoliu a nadále je vyvíjí. V rámci první fáze klinických studií by se k prvním pacientům mohly dostat na začátku roku 2022.

„Svým posláním i výsledky SOTIO ukazuje světovou úroveň české vědy. Cílem našeho úsilí je nalézt lék proti rakovině."

Radek Špíšek

CEO, SOTIO Biotech

Kontakty

SOTIO Biotech a.s.

Jankovcova 1518/2
170 00 Praha 7
Česká republika

PPF Biotech B.V.

Strawinskylaan 933
1077 XX Amsterdam
Nizozemsko

Mohlo by vás zajímat