Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).

PPF kupuje jihoafrického výrobce katamaránů značky Leopard

Skupina PPF

1/3/2023 | 1 minuta čtení

Vytisknout
Stáhnout jako PDF
Kopírovat odkaz
Skupina PPF oznamuje podpis dohody o akvizici firmy Robertson & Caine (R&C), jihoafrického výrobce katamaránu značky Leopard. Prodávající stranou jsou akcionáři a zakladatel společnosti. Hodnota transakce se nezveřejňuje.

Tato akvizice znamená další expanzi specializované divize skupiny PPF, která se zaměřuje na globální byznys v oblasti výroby a pronájmu rekreačních plavidel i souvisejících služeb. Výrobce plavidel světoznámé značky Leopard vyváží svou produkci, plachetnice a motorové katamarány, do celého světa, zejména na trhy v USA a (v menší míře) také v Evropě.

PPF vidí v tomto oboru dlouhodobý potenciál růstu hodnoty. Pronájem rekreačních plavidel pro dovolenou na moři patří k nejrychleji se rozvíjejícím segmentům v rámci celosvětového odvětví cestovního ruchu a volnočasových aktivit.

PPF je připravena ke spolupráci a součinnosti se stávajícím managementem R&C tak, aby závazky a rozjednané zakázky společnosti vůči objednatelům plavidel byly splněny. PPF je odhodlána přispět k budoucímu rozvoji značky katamaránů Leopard.

Vypořádání transakce se očekává v průběhu druhého čtvrtletí 2023 a podléhá standardnímu schválení ze strany jihoafrických regulátorů.

Sdílet na sociálních sítích

Sdílet na sociálních sítích

Vytisknout

Stáhnout jako PDF

Kopírovat odkaz