Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).

PPF kupuje podíl v InPostu, rychle rostoucím evropském provozovateli sítě výdejních boxů pro e-commerce

Skupina PPF

25/5/2023 | 1 minuta čtení

Vytisknout
Stáhnout jako PDF
Kopírovat odkaz
Skupina PPF oznamuje, že se dohodla na koupi 15% podílu ve společnosti InPost S.A., která provozuje evropskou sít samoobslužných výdejních boxů a logistická centra pro e-commerce. Prodávajícím akcií při ceně 10 eur za kus je společnost soukromého kapitálu Advent International.

Spolu s akciemi, které PPF dříve nakoupila na volném trhu, vlastní nyní Skupina celkový podíl v InPost ve výši 16,75 % jejího akciového kapitálu. PPF je tak druhým největším akcionářem v InPostu po Advent International. Součástí dohody je opce pro PPF na nákup dalších 15 procent akcií InPost od Advent International.

InPost, jejíž akcie se obchodují na burze Euronext v Amsterdamu, byla založena v Polsku současným CEO Rafałem Brzoskou. Kromě domácího polského trhu působí InPost v dalších osmi zemích západní Evropy. InPost provozuje více než 29 tisíc výdejních schránek pro zákazníky e-shopů a v rámci logistických řešení buduje centra pro fulfilment (skladování a distribuce zásilek), jejichž služby poskytuje internetovým obchodníkům.

„Touto investicí jsme učinili zásadní krok k posílení v oboru e-commerce, ve kterém PPF dlouhodobě působí. E-commerce patří ke čtyřem základním pilířům podnikání Skupiny, vedle finančních služeb, telekomunikací a médií. Jako významný akcionář jsme odhodláni přispět k mezinárodní expanzi a růstu hodnoty InPost coby jedné z nejdynamičtějších firem ve svém odvětví v Evropě,“ řekl Didier Stoessel, Chief Investment Officer skupiny PPF.

Sdílet na sociálních sítích

Sdílet na sociálních sítích

Vytisknout

Stáhnout jako PDF

Kopírovat odkaz