Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).

Dataclair

9/7/2021

Umělá inteligence je oblastí, do níž investujeme, abychom zůstali v čele. Dataclair je partnerem, s nímž PPF rozvíjí technologie AI ve výzkumné i komerční rovině.

V rámci O2 Czech Republic funguje od roku 2019 Dataclair AI jako inovační centrum pro komerční aplikace umělé inteligence. PPF prostřednictvím Dataclair přináší lepší služby zákazníkům a technologický náskok i konkurenční výhodu pro B2B partnery. Zároveň prosazuje nový standard etických algoritmů, které jsou vůči lidem férové a zvyšují kvalitu jejich života.  

Rostoucí potenciál umělé inteligence skupina využívá pro celou škálu oblastí od telekomunikace a dopravy přes média, bankovnictví, farmaceutický průmysl až po vědu a vzdělávání.  

Video

2 minuty o AI s Janem Romportlem

Na co se soustředí v Dataclair, kde přináší AI hodnotu a jestli se AI propíše přes osnovy škol až do všeobecného života společnosti, naznačuje Jan Romportl ve video teaseru na PPF Podcast o AI. 

AI & Telekomunikace

Telekomunikační firmy ve stále vyšší míře adaptují svůj byznys model na vysokou úroveň personalizace služeb a obsahu, včetně využití prediktivních modelů chování a potřeb zákazníka. Dataclair vyvíjí modely postavené na umělé inteligenci, které dokáží prediktivní analýzu vytvořit v reálném čase. Tyto modely se uplatňují nejen v oblasti zákaznické péče a marketingu, ale také pro predikci provozních problémů v samotné komunikační síti.

Dataclair spolupracuje s předními poskytovateli telekomunikačních služeb v Evropě i v České republice.

AI & Doprava a mobilita

Signalizační data mobilní sítě jsou základem našich produktů pro analýzu spádovosti, návštěvnosti a plánování dopravy, kde se využití Big dat a umělé inteligence stává běžným standardem nejen v soukromém, ale i státním sektoru. Naším hlavním partnerem ve skupině je O2 Geodata. Široký potenciál v oblasti dopravy se otevírá ve spolupráci se Škoda Transportation.

AI & Věda a etika

Technologie umělé inteligence rozvíjíme nejen v byznysu, ale zároveň v medicíně, vzdělávání a etice. Technologie AI změnila paradigma zpracovávání osobních údajů a jejich využívání pro obchodní účely. Dataclair se podílí na vytváření standardů, které zajišťují etickou a férovou aplikaci AI v obchodních činnostech. Podílíme se na vzdělávacích aktivitách v oblasti ochrany osobních dat i AI obecně.

Výzkumné aktivity Dataclair se zaměřují na oblast medicíny. Úzkou spolupráci jsme navázali s biotechnologickou společností SOTIO ze skupiny PPF. Prostřednictvím AI pomáháme při vývoj léčiv pro onkologické pacienty. 

Další informace

Zajímavé odkazy

Sdílet na sociálních sítích

Sdílet na sociálních sítích

Vytisknout

Kopírovat odkaz